812 přečtení

Proběhla jednání o budoucnosti na Letním stadiónu

Dnes proběhlo na Městském úřadě v Kopřivnici jednání mezi  vedením města Kopřivnice, zástupci Správy sportovišť Kopřivnice, FC Kopřivnice, Atletickým klubem Emila Zátopka Kopřivnice a Autoklubem Plochá dráha Kopřivnice na téma Letní stadión a co bude dál se soužitím těchto tří sportů na jednom sportovišti.

Náš klub byl zastoupen předsedou Martinem Hyvnarem a místopředsedou Richardem Dufkem a oba opouštěli jednání s nadšenými výrazy. „Je to dobré, hodně dobré. Dohodli jsme se, že všechny tři sporty budou na Letním stadiónu pokračovat i nadále. „ tlumočí ve zkratce Richard Dufek. 

Město navrhlo řešení, se kterým souhlasili všichni. Pokud bude probíhat rekonstrukce Letního stadiónu, určitě se bude počítat se všemi sporty. Vypracuje se nový projekt a bude se žádat o dotaci.

„Pro nás je to velká výhra.“ říká Dufek. „Opravilo by se fotbalové hřiště, atletům by se vybudovala šesti dráha s tartanovým povrchem a je i možné, že při rekonstrukci by mohlo dojít k určitému rozšíření oválu směrem dovnitř. To však bude jasné až ve chvíli, kdy bude hotová projektová dokumentace. Každopádně by to pro náš ovál otevřelo nové možnosti. Znamenalo by to celkové rozšíření oválu a taky zkrácení, což by zajistilo bezpečnější závody a taky atraktivnější jízdy plné předjíždění. „ doplnil Dufek.

Vše je to pochopitelně v plenkách, ale na dobré cestě. Letos by měla proběhnout hlavně oprava střechy tribuny, která to určitě potřebuje. Náš klub momentálně pracuje na rekonstrukci klubovny, kde se buduje dílna pro motocykly a zázemí pro vedení klubu.

4 odpovědi na “Proběhla jednání o budoucnosti na Letním stadiónu”

  1. Je vidět,že se blíží volby do zastupitestva. Někteří zvolení si uvědomují,že příznivci ploché dráhy jsou i voliči. Loňské úspěšné akce mi dávají za pravdu. To mohou býti rozhodující hlasy ve volbách.
    I někteří stávající funkcionáři a zastupitelé v Kopřivnici měli možnost se přesvědčit,že lidé v Kopřivnici na plošinu chodí a patří k nějvětším návštěvám oproti některým jiným podporovaným sportům v Kopřivnici.
    Díky Vám , kteří Jste se nenechali otrávit předchozími výroky až nenávisti k ploché dráze v Kopřivnici. Budete mít i nadále u nás podporu.
    Zdenek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *