540 přečtení

Soustředění naších juniorů s žarnovickým Speedway Clubem

9.2.2018 AKTUALIZOVÁNO O INFORMACE OD MARTINA HYVNARA

Naši dva mladíci Jan Macek a Roman Marek se společně s předsedou klubu Martinem Hyvnarem vydali na víkendové soustředění se slovenskými jezdci ze Speedway Clubu Žarnovica. To proběhlo na Kolárovej v Ostrom Grúni. 

Na všechny zúčastněné čekala velká dávka fyzické přípravy společně s jezdcem Speedway Grand Prix Martinem Vaculíkem a polským jezdcem z Tarnówa Stanislawem Burzou. 

Mimo to se kluci dozvěděli hodně z teoretické, ale i praktické přípravy a pravidel ploché dráhy.

Vice o všem už náš předseda AKPD Kopřivnice Martin Hyvnar:

Ve dnech 2.-4.2.2018 proběhlo plochodrážní soustředění na chatě Kollárova v Ostrém Grúni poblíž města Žarnovica, které pořádal místní Speedway club Žarnovica. Program soustředění se skládal z fyzické přípravy, kdy mladí jezdci absolvovali několik běžeckých tréninků, jeden pod vedením jednoho z nejlepších světových jezdců, domácího odchovance Martina Vaculíka. Pod vedením zkušeného polského jezdce Stanislawa Burzy si mladí adepti plochodrážního sportu brousili fyzičku posilovacími cviky jak v tělocvičně v Žarnovici, tak během celého pobytu v okolí chaty Kollárova. Stanislaw Burza s pomocí žarnovického trenéra Jána Daniela vedli školení ohledně technických věcí kolem údržby a nastavení plochodrážních motorek. Mgr. Martin Búri a Ing Jakub Zliechovec připravili teoretickou část soustředění, která se skládala z testu anglického jazyka, základy sportovního managementu a pravidel ploché dráhy. 
Díky ochotě místního klubu se soustředění zúčastnili i začínající jezdci z AK Plochá dráha Kopřivnice, Jan Macek a Roman Marek. Jelikož jsou na samém začátku plochodrážní kariéry, byly to pro ně nesmírně obohacující tři dny, které jim pomůžou v těžkých začátcích. 
Tímto bych chtěl poděkovat všem lidem ze Žarnovic a popřát jim mnoho zdaru do další práce, plno spokojených fanoušků a mladým jezdcům štěstí na dráze a co nejvíc bodů v kolonce s jejich jménem. 
Martin Hyvnar 
AK Plochá dráha Kopřivnice v AČR 

Foto: speedwayclub.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *