423 přečtení

Na ovále bylo v neděli rušno

AKTUALIZOVÁNO FOTO
Hodně rušno bylo v neděli na kopřivnickém ovále. Po týdenní přípravě dráhy a nafukovacích mantinelů mohla být oficiálně zahájena plochodrážní sezóna 2018 prvním tréninkem.

Tréninku se měli původně účastnit pouze naši dva junioři Jan Macek a Roman Marek ve společnosti několika amatérských závodníků z polských Swietochlowic. Ovšem jen tak pro zajímavost v Polsku je plochodrážní amatér mnohdy velmi kvalitním jezdcem, který třeba nedostal licenci, jelikož podmínky pro zisk závodní licence v Polsku jsou velmi vysoké. Mimo to mají v Polsku amatéři svoje mistrovství a dokonce i ligu družstev. Do Kopřivnice si však našli cestu v neděli i dva jezdci z polského extraligového celku Jaskolki Unia Tarnów pod vedením dvojice trenérů Jacka Rempaly a Mateusze Fierleje. Všichni tito si kopřivnický ovál nejprve moc neoblíbili pro jeho délku, ale postupně začali vychvalovat jeho přednosti a vyjímečnost, která jim skvěle zapadla do tréninku.

Po zimě seděli poprvé na svých strojích také oba naši junioři a měli možnost sbírat od polských kolegů cenné zkušenosti.

Roman Marek připravuje svůj stroj na další trénink na kopřivnickém ovále

V neděli trénovali:

Jan Macek, Roman Marek, Dawid Rempala, Jacek Folkert, Kamil Tomaszowski, Marek Wolniewicz a Mariusz Mamala.

Jan Macek zdraví po tréninkové jízdě fanoušky kopřivnické ploché dráhy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *